Dzwiek

Zapraszamy Państwa na wypoczynek pośród lasów i stawów na urokliwej ziemi ŚWIĘTOKRZYSKIEJ, na dawnym szlaku królewskim KRAKÓW - SZYDŁÓW - SANDOMIERZ. W naszym Gospodarstwie Rybackim oferujemy komfortowe domki gościnne z własnym molo i strzeżonym parkingiem. Dysponujemy miejscem przystosowanym do postawienia przyczep campingowych i camperów.

Gospodarstwo to posiada 23 stawy o różnych kształtach, z wyspami leśnymi oraz zatokami, o łącznej powierzchni lustra wody ponad 40ha. Stawy są dobrze zarybione i część‡ z nich jest przeznaczona na wędkowanie przez cały rok. Łowisko karpiowe: karp  1-30kg, amur 2-15kg, tołpyga 2-15kg, jesiotr, łowisko spinningowe: szczupak 1-15kg, sandacz 2-10kg, sum 3-20kg, łowiska mieszane z mniejszymi okazami jak i również z białą rybą.

Posiadamy własną sieć‡ dróg wewnętrznych położonych między stawami, połączonych z duktami leśnymi sąsiadującymi bezpośrednio z naszym Gospodarstwem. Teren naszego Gospodarstwa stanowi wyjątkowy klimat jaki stwarza środowisko stawów położonych wśród lasów, obfitujących w różne gatunki ptaków, dzikich zwierząt i ryb. W którym warto spędzić wolny czas o każdej porze roku i na pewno znajdą Państwo u nas Spokój i wspaniałe warunki do wypoczynku.

 

Galeria Zdjęć

Zobacz także:

Odwiedzin: 80029

Kompleks naszych stawów rybnych napełniony jest wodą źródlaną. O jakości wody świadczy bujnie tu występująca roślinność wodna i błotna. Obok pospolitych roślin wodnych takich jak: strzałka wodna, moczarka kanadyjska, rogatek sztywny. Spotkać tu można gatunki chronione, grzybienie białe i grążela żółtego. Grzybienie białe są jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków roślin wodnych zakorzenionych, o liściach pływających o pięknym dużym kwiecie.

Z ptaków tutaj bytujących zaobserwować można Błotniaka stawowego, który gnieździ się corocznie na półwyspie między dwoma urokliwymi stawami. Zobaczyć‡ również można czaple siwą i białą, łabędzia niemego, mewy śmieszki, czajki, różne gatunki kaczek i trzciniaków oraz wiele innych rzadkich gatunków ptaków jak na przykład zimorodek.

 

Nasze gospodarstwo rybackie zajmuje się hodowlą ryb: karpia, amura, lina, suma, szczupaka. Hodowla ryb w naszym gospodarstwie jest ekologiczna, prowadzona od wylęgu, oparta na tradycyjnej hodowli sprzed wielu dziesięcioleci. Ryby karmione są naturalnymi pokarmami. Dzięki odpowiednim zabiegom, dobremu stanowi technicznemu naszych stawów smak ryb jest wyjątkowy.

Na miejscu oferujemy Państwu zakup żywych ryb i według życzenia patroszymy je. Filetujemy, wędzimy, smażymy. Oferujemy także transport żywych ryb w dowolne miejsce w specjalnych zbiornikach z podawanym tlenem.